Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2020. December 13. 08:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: barkatabor.hu

Hátrányos helyzetű gyermekek nyári táboroztatására indít gyűjtést a református egyház

Hátrányos helyzetű gyermekek nyári táboroztatására indít gyűjtést a református egyház

Hátrányos helyzetű gyermekek nyári táboroztatására indít adománygyűjtést a Magyarországi Református Egyház.

Az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményükben azt írták: a Bárka tábor a református egyház legnagyobb esélyteremtő programja. A táborban 2018-as első megszervezése óta 4000, a többi között hátrányos helyzetű, nevelőszülőknél nevelkedő vagy krízishelyzetben lévő gyermek nyaralhatott ingyen.

A táborokat hatnapos turnusokban szervezik, egy-egy turnusban kétszáz, nyaranta összesen 1500 gyereket táboroztatnak. A gyermekeket saját fürdőszobás, 2-10 ágyas szobákban szállásolják el. A napi ötszöri étkezésben a különleges diétaigényeket is figyelembe veszik.

A fiatalok fejlesztő élménypedagógiai programokban is részt vesznek.

Hozzátették: a szervezők célja, hogy évről évre több nehézsorsú gyermeknek segíthessenek, ezért az adventi időszakban indított kampányuk keretében támogatókat keresnek. A felajánlásokat a www.barkatabor.hu/tamogass oldalon várják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra