Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2015. Július 03. 07:08, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Határzár - nem nőnek a munka költségei a gyors tempó miatt

Határzár - nem nőnek a munka költségei a gyors tempó miatt

Nem szabad növelnie az ideiglenes határzár felépítésének költségeit annak, hogy gyorsan kell megépíteni - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna Ma este című műsorában csütörtökön.

Arra a kérdésre, növelheti-e a költségeket az, hogy a határzár megépítésére a miniszterelnök "viszonylag szűk" határidőt szabott, Kovács Zoltán azt mondta: a kivitelezésre három héttel ezelőtt adott utasítást a kormány, már tartanak az előkészítő munkálatok.

Azzal kapcsolatban, hogy a katonák, rendőrök mellett közfoglalkoztatottakat is bevonnának-e a kerítés megépítésébe, közölte: nem biztos, hogy a közfoglalkoztatás a legmegfelelőbb forma a határzár megépítéséhez, de ha a helyi keretek között kivitelezési lehetőség mutatkozik, ez is szóba jöhet.

A migránsok ellátásával összefüggésben a kormányszóvivő azt mondta: üdvözlik, hogy civil, karitatív szervezetek is bekapcsolódnak a befogadóállomásokon élők ellátásába.

Arra a kérdésre, hogy nemzetközi és civil szervezetek aggódnak a menekültügyi jogszabályok készülő módosításai miatt, azt mondta: úgy készültek el a törvénymódosító és az új törvényjavaslatok is, hogy az Európai Unió szabályozásával összhangban legyenek. Hozzátette: a kormány napi kapcsolatban van az ENSZ-szel és civil szervezetekkel - példaként a Helsinki Bizottságot említette -, de szavai szerint "nem arra van szükség, hogy beszélgessünk, hanem arra, hogy cselekedjünk".

Közölte: a meglévő jogszabályok szigorú értelmezésével és amennyiben szükséges, szigorításával kell fellépni az illegális határátlépéssel szemben. Svájci példára hivatkozva hozzátette: vannak olyan európai országok, amelyekben nagyon gyorsan lefolytatják ezeket az eljárásokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.