Hírek
2013. Március 04. 10:43, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Hat magyar aranyérem az egri uszonyos- és búvárúszó Vk-n

A felnőttek között hat arany-, egy ezüst- és öt bronzérmet szereztek a magyar versenyzők az Egerben rendezett uszonyos- és búvárúszó Világkupa-versenyen.
A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának hétfői tájékoztatása szerint a 14 ország 335 sportolóját felvonultató viadalon a hazai válogatott legeredményesebb tagja Senánszky Petra volt, aki szombaton 50, míg vasárnap 100 és 200 méteren is győzött uszonyos gyorsúszásban.
A kolumbiai Caliban sorra kerülő idei Világjátékokra egyéniben kvalifikációt szerzett Kanyó Dénes és Székely Lilla is eredményes hétvégén van túl: előbbi 100 és 200 méteren is első lett felszíni uszonyos úszásban, 400 méteren pedig harmadik helyen ért célba, míg utóbbi 100 méteres felszíni uszonyos úszásban győzött, 50-en pedig bronzérmes lett.
A juniorok között öt számban született hazai győzelem, s további négy ezüst- és három bronzérmet is szereztek a magyar fiatalok.
A július 25. és augusztus 4. közötti Világjátékokon Kanyó és Székely mellett a női 4x100 méteres váltó vehet majd részt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:53, hétfő | Sport
MOL Magyar Kupa - A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet
A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlaiék az utolsó pillanatokban harcolták ki a győzelmet Burnleyben
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló, címvédő Liverpool a hajrában értékesített büntetővel nyert 1-0-ra a Burnley vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Sport
Atlétikai vb - Halász Bence döntőbe jutott kalapácsvetésben, mellbedobás döntött férfi maratonon
2025. Szeptember 10. 07:29, szerda | Sport
Magyar-portugál - Egygólos vereség Rossi születésnapján
A magyar labdarúgó-válogatott kedden 3-2-re kikapott Portugáliától a Puskás Arénában a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában, így a csoport harmadik helyére csúszott vissza.