Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2022. Február 06. 16:10, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Halálra gázolta barátját az ittas férfi

Halálra gázolta barátját az ittas férfi

Meghosszabbította a bíróság az előzetes letartóztatását.

Halált okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntette miatt folyamatban lévő ügyben a Tatabányai Járási Ügyészség ismét eredményesen indítványozta annak a férfinak a letartóztatása meghosszabbítását, aki baráti összejövetelen volt, utána ittas állapotban kocsiba ült, azzal az egyik barátját elütötte, ezután a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott – közölte az ügyészség közleményében.

Az indítvány szerint az elkövető baráti összejövetelen szeszesitalt fogyasztott, ezután 2021. június 6-án 00 óra 45 perc körül egy teherkocsival Kesztölcön közlekedett. A férfi a haladása során a működő közvilágítási lámpákkal ellátott útszakaszon ittassága miatt nem észlelte az úttest jobb oldalán gyalogló, vele korábban a baráti összejövetelen együtt szórakozó sértettet, akit járművének jobb elejével elütött.
Az ütközés hatására a sértett a vízelvezető árokba esett, az elszenvedett súlyos sérülések miatt a helyszínen meghalt.

Az elkövető észlelte az ütközést, ennek ellenére a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott.

Az ügyészség indítványa alapján az Esztergomi Járásbíróság a férfi letartóztatását 2022. április 8-ig meghosszabbította.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.