Hírek
2025. Március 27. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Gyopáros Alpár: jó hír a falvaknak a Magyar falu program bővítése
A Magyar falu program újabb pályázatain lehet a falusi kisboltok, vegyeskereskedések, kocsmák működtetésére, templomok felújítására többmilliós támogatásokat igényelni
- közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a kormányzati döntések kapcsán szerdán a Facebook-oldalán.
Gyopáros Alpár a videóban elmondta: hatodik éve vannak a magyar falvak a kormányzat fókuszában, akkor indult el a Magyar falu program, és a kormány most újabb pályázatok indításáról döntött.
Tájékoztatása szerint a falusi kisboltok, az 5000 lélekszám alatti településeken működő vegyeskereskedések 3 millió forintig igényelhetnek támogatást működésükhöz, rezsikiadásaikhoz, bérköltségeikhez. A programba az idén bekapcsolódnak a falvakban működő hentesek is.
A kormány döntött arról is, hogy minden magyarországi településen, a legkisebb faluban is legyen ATM, azaz készpénzkifizető automata, hiszen az Országgyűlés döntött a készpénzhasználat jogáról és ezt az alaptörvényben is rögzítette
- közölte Gyopáros Alpár.
Kiemelte továbbá, hogy minden falunak ékköve, büszkesége a temploma. A kormány most arról döntött, hogy újraindítja a templomfelújítási programot, ennek köszönhetően több száz kistelepülésen újulhatnak meg a templomok.
Beszámolt arról, hogy már nyitva van egy pályázati lehetőség az 1000 lélekszám alatti települések kiskocsmái számára. Ezek tulajdonosai működésre vagy energetikai célú beruházásokra 3 millió forintig igényelhetnek támogatást. A kormány döntésének köszönhetően ez a lehetőség most megnyílik az 1000 és 2000 lélekszám közötti településeken is.
További jó hír, hogy az év második felében újabb pályázatok érkeznek a Magyar falu programban utcák, járdák, közintézmények, közösségi terek fejlesztésére - tette hozzá Gyopáros Alpár.
"Pályázzatok bátran! Hajrá falvak!" - hangoztatta a kormánybiztos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
