Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. December 03. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Gyermekei veszélyeztetése miatt börtönre ítéltek egy komlói nőt

Gyermekei veszélyeztetése miatt börtönre ítéltek egy komlói nőt

Nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte hétfőn a Komlói Járásbíróság azt a nőt, aki kiskorú gyermekei testi, értelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette - közölte a honlapján a Pécsi Törvényszék.

Az ítélet nem jogerős.

A bíróság tájékoztatása szerint a családi pótlékból, valamint a gyermekei után járó segélyből, rendkívül szegényes körülmények között élő nő három kiskorú gyermeket nevelt a komlói Családok Átmeneti Otthonában. Nem gondoskodott az évszaknak megfelelő öltözékről gyermekei számára, őket rendszeresen koszos, elhanyagolt és vizelettel átitatott ruházatban járatta óvodába. Legkisebb gyermekét egész nap a kiságyban hagyta.

A gyermekek táplálása nem az egészséges életmódnak megfelelően történt és a szükséges orvosi vizsgálatokra, szemészeti kezelésekre és védőoltások beadására sem vitte el őket a nő. A vádlott több alkalommal bántalmazta gyermekeit, indokolatlanul kiabált velük. Az esti órákban elment az ismerőseihez italozni, gyermekeit egyedül hagyta a lakásban, és csak másnap ment vissza hozzájuk.

A bíróság szerint mindhárom gyermek személyiségének fejlődésbeli szintje jelentősen elmarad az átlagtól mind szellemi, mind erkölcsi, mind érzelmi téren.

A vádlott nevelési, felügyeleti, gondozási kötelességeinek súlyos megszegésével kiskorú gyermekei testi, értelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette, ezért a Komlói Járásbíróság a nőt nyolc hónap börtönre ítélte, egyúttal egy évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.

Az ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezéssel éltek, így az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.