Hírek
2021. Május 13. 16:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Gulyás: Magyarország másfél-két hónapos előnyben van
Mivel nemcsak nyugati, hanem keleti vakcinákkal is oltanak, Magyarország másfél-két hónapos előnyben van a többi európai országhoz képest
- jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki online sajtótájékoztatóján. A tárcavezető kiemelte: viszonylag normális nyarunk lehet újra, de a védettségi igazolványra vonatkozó korlátozások augusztusig érvényben maradnak.
Hangsúlyozta: június elejére-közepére azok is megkaphatják az oltást, akik csak nyugati vakcinát fogadnak el. Már ötmillióan regisztráltak oltásra, továbbá 260 ezren - egészségügyi dolgozók, az idősotthonok lakói, a rendvédelmi szervek dolgozói - regisztráció nélkül megkapták az oltást - mondta.
Gulyás Gergely kitért arra: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) döntése a Sinopharm-vakcináról visszaigazolja azt a magyar döntést, hogy minden védettséget adó, biztonságos és ellenőrzött vakcinával lehet oltani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
