Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2011. Július 03. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Fogynak a középiskolások

Fogynak a középiskolások

152 ezer diák férőhelyből 56 ezer maradt üresen az általános középfokú beiskolázás során – a rendkívüli felvételi eljáráson pedig tizenhatszor annyi státusz volt, ahány jelentkező –derül ki az Oktatási Hivatal adataiból. A csö

 

A középiskolások eltűnéséről a Magyar Nemzet számolt be, hivatkozva a hivatal tájékoztatására. A napilap szerint diákhiány mára akkora, hogy az iskolák egy részének működését veszélyezteti, és az intézmények egy részének bezárása is szükségszerű lehet. 

A már az iskolák létét veszélyeztető hiány lépésről lépésre alakult ki az elmúlt időszakban: tíz év alatt több mint 30 százalékkal csökkent a jelentkezők száma, és most a férőhelyek alig 45,3 százalékát tudták betölteni. A gimnáziumokban 10 ezer, a szakközépiskolákban 17 530, a szakiskolákban pedig 28 581 férőhely maradt üresen – írja az újság.

OrientPress Hírügynökség
 

Címkék: iskolás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.