Hírek
2022. Június 17. 11:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Fiktív számlákat kiállító céghálózat tagjait tartóztatták le Tatabányán
Fiktív számlákat kiállító építőipari céghálózat hét tagját tartóztatták le Tatabányán; a gyanú szerint csaknem kétmilliárd forintos kárt okoztak
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője csütörtökön az MTI-vel. Borbély Veronika tájékoztatása szerint két férfi 2017-től működtette a céghálózatot. A valós gazdasági tevékenység nélküli, stróman ügyvezetők közreműködésével készült számlákat gazdasági társaságok használták fel, így a fizetendő áfát jogosulatlanul csökkentették.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói több száz millió forint értékben foglaltak le ingatlanokat, gépjárműveket és pénzt.
A Tatabányai Járásbíróság határozata alapján letartóztatták a bűnszervezet két vezetőjét, a fiktív számlákat kibocsátó egyik cég képviselőjét, a legnagyobb összegű fiktív számlákat befogadó cég ügyvezetőjét, a pénz visszajuttatásában szerepet játszó egyik gyanúsítottat, valamint két irodai alkalmazottat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
