Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2021. Július 27. 08:45, kedd | Belföld

Építők Napja Mosonmagyaróváron

Építők Napja Mosonmagyaróváron

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) és a Szobafestő-Mázoló-Tapétázó Országos Ipartestület (SZMTOI) az Európai uniós források felhasználásával hiánypótló digitális képzéseket szerveznek országszerte az építőipari kivitelezők és a festő szakemberek számára, hogy támogassák a mikrovállalkozások fejlődését, a korszerű technológia térnyerését az ágazatban. A sajtóeseménynek a Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestületének székhaza adott helyet.
A következő állomás 2021. július 23-án, pénteken, Mosonmagyaróváron volt, ahol szakmai programokban gazdag kiállítással várták az érdeklődőket.



Németh László, az IPOSZ elnöke beszédében dicsérte az összefogást, amely a mosonmagyaróvári iparosház kialakítása során valósult meg, valamint méltatta a szakmai partnereket. Az IPOSZ elnöke megemlítette, hogy az SZMTOI – val és az IVSZ-szel közösen megvalósuló pályázatok számos hasznos információval szolgálnak a jövő képzéseivel kapcsolatosan is, hiszen a vállalkozókkal való szoros együttműködés segít feltérképezni a valós digitális kompetenciájukat is. Cél továbbá az is, hogy a jövőben nemzetközi képzéseket is tudjanak szervezni. Az IPOSZ elnöke szerint a jövőben is szükségesek a mikrovállalkozók számára kiírt pályázatok, illetve a vissza nem térítendő juttatások. Az IPOSZ mindent megtesz, hogy felhívja erre a figyelmet a döntéshozóknál.

Tordai Balázs ipari, digitalizációs vezető a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programmal kapcsolatosan kifejtette, hogy a GINOP-5.3.5-18-2019-00094sz. pályázat az volt a célkitűzés, hogy a kivitelezőket és a tervezőket egymáshoz közelebb hozzák, és a közös munkának ne legyen többé akadálya az alkalmasint eltérő digitális kompetencia. Tordai ezzel kapcsolatban leszögezte: az informatikában is egymásra utaltság van, csakúgy mint az építőiparban.



Kovács László, az SZMTOI elnöke kiemelte, hogy a GINOP-5.3.5-18-2018-00027sz. program során közel 200 vállalkozó vett részt az ország különböző részein zajló workshopokon. A most kialakult tematikát szeretnék majd az oktatásba is integrálni – tette hozzá.

Winkler Károly, a Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestületének elnöke röviden beszélt a 2019-ben felújított, és az eseménynek otthont adó, Mosonmagyaróvári Iparosházról, ami közel 200 mesterember sok-sok önkéntes munkája során nyerte el mostani formáját. Az iparosház egyik különlegessége a konferenciateremben található, padlózatba épített, üveggel lefedett vitrin, ahol az ipartestület fontos ereklyéi láthatóak.

- Juhász Melinda -

Címkék: építők napja

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.