Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2019. Augusztus 06. 07:21, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Eloltották a tüzet a szibériai hadianyagraktárban

Eloltották a tüzet a szibériai hadianyagraktárban

Eloltották a tüzet a kigyulladt hadianyagraktárban a szibériai Krasznojarszki terület acsinszki járásában - közölte a moszkvai védelmi tárcára hivatkozva kedden a Rosszija 24 hírtelevízió.

A hatóságok ugyanakkor nem zárják ki a robbanások kiújulásának lehetőségét, ezért arra kérték a raktár 15 kilométeres körzetéből kitelepített mintegy 7 ezer embert, hogy délutánig ne térjen vissza lakhelyére. A járásban kedden kihirdetett rendkívüli állapotot nem oldották fel.

A robbanások következtében tizenkét ember sérült meg, közülük hatan kórházi ápolásra szorulnak. A védelmi minisztérium cáfolta azt a hétfőn megjelent értesülést, amely szerint az incidensnek halálos áldozata is volt.

A tűz oltáshoz robotgépeket is felhasználtak. Ott lakók beszámolója szerint a környéken hétfőn fekete eső esett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.