Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2019. Október 07. 11:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elkezdtek visszatérni a külföldön dolgozó magyarok

Elkezdtek visszatérni a külföldön dolgozó magyarok

Érzékelhetően elkezdtek visszatérni Magyarországra a nyugat-európai országokban dolgozó magyarok

- közölte a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke hétfőn az M1 és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában. Palkovics Imre azt mondta, a szabad munkaerő-áramlás miatt pontos adatok nincsenek, de a társadalombiztosításból és egyéb bejelentésekből is érezhető, hogy egyre többen térnek vissza. Emellett a korábban "kiürült" építőiparban és vendéglátásban is megjelentek a munkavállalók - tette hozzá.

Szerinte a legtöbben Németországból és Ausztriából jönnek vissza.

A visszaáramlás oka, hogy a magyar bérek - amelyek ugyan még mindig csak a nyugat-európai országok átlagbéreinek körülbelül negyedével, harmadával egyenlők - 77 hónapja dinamikusan nőnek - vélekedett.

Motivációként még a családalapítást említette.

Címkék: dolgozó, külföld, magyar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát