Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2018. Május 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban, idén közel kétszer annyian jelentkeztek a táborokra, mint tavaly - közölte az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint tavaly mintegy hatezren táboroztak tavasszal Zánkán és Fonyódligeten, idén közel kétszer ennyien jelentkeztek a tavaszi táborokra, így mintegy 10 000 gyermek vehet részt a programokon.

A tavaszi Osztálykirándulások Zánkán kezdődtek, május 28-tól pedig már a "Fonyódligeti Erzsébet-táborban" is várja a gyermekeket Magyarország legnagyobb táboroztatási programjának szervezője és lebonyolítója - olvasható a közleményben. A tábori színes programok mellett teljes ellátás, napi ötszöri étkezés és állandó gyermekorvosi ügyelet is biztosított.

A táboroztatási program magyarországi kikapcsolódási lehetőségein tavaly több mint 100 ezren vettek részt, 2018 nyarától pedig már Erdélyben is nyaralhatnak a magyar gyerekek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.