Hírek
2013. Január 12. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Elfogadta a Kormány a Nagybani Piacon folytatott ellenőrzésekről szóló jelentést
A Kormány a 2013. január 9-i ülésen elfogadta a Budapesti Nagybani Piacon folytatott ellenőrzésekről szóló jelentést, amelynek célja a tavalyi év során a Budapesti Nagybani Piacon és egy vecsési telephelyen lezajlott helyszíni vizsgálatok eredményinek bemutatása, továbbá ezek összegzése által a jövőbeni lehetséges kormányzati intézkedések felmérése.
Budai Gyula a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkárának koordinációjában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Főigazgatósága, a NAV Közép-magyarországi Regionális Adóigazgatósága, a Pest Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatósága és a Készenléti Rendőrség 2012 őszi-téli időszakában a Budapesti Nagybani Piacon 3, a Dorozsmai Nagybani Piacon 1, a nagybani piacokon árusító meghatározott cégek telephelyein pedig 2 átfogó vizsgálatot folytatott le, amelyek kiegészültek a NAV által 2012. augusztusának végén lefolytatott egyhetes ellenőrzéssel.
A jelentés időrendi sorrendben részletesen bemutatja a helyszíni vizsgálatokat és azok eredményeit. Ezzel összefüggésben a jelentés kitér arra, hogy a Budapesti Nagybani Piacon lezajlott három vizsgálat eredményének hatására nyilvánvalóvá vált, hogy a rajtaütésszerű ellenőrzések hatására a jogsértően árusítók elkövetési helyeiket áttették a Budapesti Nagybani Piacot körülvevő területekre; másrészt a folyamatos sajtónyilvánosságot kapott akciók hatására megnövekedett azon bejelentések száma, amelyek Budapest vonzáskörzetében található lerakodóhelyek feltárását célozták; harmadrészt pedig már az ellenőrzésék megkezdése során is egyértelmű célkitűzés volt egy átfogóbb, és hosszabb ideig tartó vizsgálat, hogy a tervezett rend valóban megvalósulhasson.
A jelentés összegzése alapján megállapítható, hogy egyértelműen sikeresek voltak a lefolytatott akciók, hiszen több mint 500 tonna eredet megjelölés nélküli vagy hibás megjelölésű zöldség-gyümölcs szállítmány került lefoglalásra és megsemmisítésre és ezek miatt közel 25 millió forint összegű élelmiszer-ellenőrzési bírság került kiszabásra.
Az eredményekre tekintettel a jelentésben megfogalmazásra kerültek azon jövőbeni intézkedési lehetőségek, amelyek feltétlenül elengedhetetlenek ahhoz, hogy a kormány általános célkitűzésével összhangban valóban rend legyen a budapesti és vidéki nagybani piacokon. Így szükséges a Budapesti Nagybani Piac bérleti szerződéseinek felülvizsgálata, a kereskedők telephelyeinek ellenőrzése, valamint szükséges az őstermelőkre vonatkozó jogszabályok felülvizsgálta.
Budai Gyula államtitkár a jelentésben megállapított jövőbeni elvárások alapján továbbra is elkötelezett a jogszerű zöldség-gyümölcs árusítás iránt, ezért első lépésként a társhatóságok közreműködésével már januárban folytatódni fognak a nagybani piacok helyszíni ellenőrzései.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
