Hírek
2022. Június 14. 13:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Egyre több városban alacsony a szennyvíz koronavírus-koncentrációja
Egyre több városban alacsony a szennyvíz koronavírus-koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Azt írták: a kommunális szennyvíz koronavírus-koncentrációja országos átlagban nem változott a 23. héten.
A vizsgált városok többségét stagnáló tendencia jellemzi, míg csökkenő tendencia mérhető 9 településen: Kaposváron, Nyíregyházán, Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Veszprémben és Zalaegerszegen - írták.
Hozzátették: a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 13 településen az alacsony, 9 mintavételi helyen pedig a mérsékelt tartományba esik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
