Hírek
2025. Március 21. 07:30, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával
Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
Az elnök egy fehér házi eseményen hangsúlyozta, hogy Ukrajna komoly értékkel rendelkezik a ritka ásványokat tekintve, amit az Egyesült Államok nagyra becsül.
Donald Trump, visszaidézve az előző két napban az orosz és az ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetését, úgy értékelte, hogy "jól haladunk" a háború lezárásának irányában. Hozzátette, hogy a harcok megállítására irányuló lépések nem szólnak másról, mint az emberek szükségtelen halálának megakadályozásáról.
Donald Trump arról is beszámolt, hogy elnöki rendeletet írt alá a kritikus fontosságú ásványok belföldi kitermelésének növeléséről
Az ásványkincsekről szóló amerikai-ukrán partnerségi megállapodást eredetileg februárban Volodimir Zelenszkij ukrán elnök washingtoni látogatása alkalmával írták volna alá a Fehér Házban, ám miután a találkozónak a két elnök közötti nézeteltérés véget vetett, az aláírás is elmaradt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal
Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.
