Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2011. December 07. 13:02, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Decemberben már megugrás várható az ipari termelésben

Decemberben már megugrás várható az ipari termelésben

A külső kereslet lassulása és a hazai konjunktúramutatók romlása miatt a magyar ipari termelés visszaesése az előző hónaphoz képest nem okozott meglepetést.

Mivel a bázis is viszonylag gyenge volt, éves szinten a növekedés az előző havi adattal megegyezik.

Az elemzői várakozásokat felülmúlóan 3 százalékkal nőtt az ipari termelés októberben az egy évvel korábbihoz képest, azonban 0,9 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest.Novemberben stagnálást, vagy minimális visszaesést mutathat az ipari termelés a Takarékbank elemzője, Suppan Gergely szerint, azonban decemberben bázishatás miatt jelentős megugrás várható. Az ipari termelés növekedése idén és jövőre 5,5-6 százalék között lehet, 2012-ben a lassuló külső keresletet ellensúlyozhatják az újonnan belépő autóipari kapacitások.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ipari termelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.