Hírek
2023. November 01. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Czomba Sándor: külföldi munkaerő csak szükség esetén jöhetne Magyarországra
A jövőben csak akkor érkezhetne külföldi munkavállaló az országba, ha a magyar gazdaságnak szüksége volna rá - mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Czomba Sándor úgy véli, hogy a külföldiek munkavállalását hamarosan szigorú és egyértelmű szabályok határozzák majd meg, ha az új törvény életbe lép. Az eddigi előírások módosítását többek között idegenrendészeti okok indokolták, előfordulhat ugyanis, hogy más államból érkezett munkavállaló a munkaviszonyának lejártával is rendelkezik még egy ideig tartózkodási engedéllyel. A legfontosabb továbbra is az, hogy amíg a belföldi álláshelyeket magyar munkaerővel be lehet betölteni, addig magyar munkaerőt kell alkalmazni - hangsúlyozta.
Az államtitkár szerint foglalkoztatási szempontból Magyarország az EU legjobbjai közé tartozik, belföldön előbb-utóbb mindenki találhat munkalehetőséget, ha tud és akar dolgozni. A munkaadók törekednek az alkalmazottaik megtartására, a munkaerőpiacon és a nyilvántartásokban pedig egyre nagyobb arányban jelennek meg azok is, akik eddig az inaktívak csoportjába tartoztak.
Czomba Sándor arra számít, hogy a munkavállalói és munkaadói oldal hamarosan megállapodhat a minimálbér és a garantált bérminimum jövő évi emeléséről, hosszabb távon pedig elképzelhetőnek tartja, hogy megszűnik a két kategória közötti különbség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
