Hírek
2018. Július 21. 07:28, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csökkent a NAV-nak tartósan tartozók száma

Továbbra is sok tartós adósa van a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV), de a második negyedévben csökkent a számuk a március végihez képest.
Június végén 2844 - március végén 3015 - magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott az adóhatóságnak egyenként több mint 10 millió forinttal, illetve 1551 - március végén 1680 - társaság és szervezet. Utóbbiak egyenként több mint 100 millió forinttal és 180 napon keresztül folyamatosan tartoztak a hatodik hónap végén - derül ki a NAV honlapján pénteken közzétett adatokból.
Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adószámot ismertetik, a fennálló tartozás összegét nem tartalmazzák.
A 10 millió feletti tartozással rendelkezők közül 2103 magánszemély, 707 egyéni vállalkozó, 34 adós pedig lakcím nélküli.
A tartósan nagy összeggel tartozó nem magánszemély adózók közül 356 működik, illetve csődeljárás alatt áll, 430 kényszertörlés alatt, 741 felszámolás alatt, 24 pedig végelszámolás alatt van.
A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 28,5 milliárd forinttal, a szervezetek a 100 milliós küszöbbel 155 milliárd forinttal tartoztak június végén, együttes minimális tartozásuk 183,5 milliárd forintra rúgott. A valóságos tartozás azonban ennél nagyobb, hiszen vannak milliárdos tartozású cégek és olyan magánszemélyek is, akikkel szemben több száz milliós - egyes esetekben milliárdos - követelése van az adóhatóságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra