Hírek
2011. Augusztus 27. 07:27, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Csak részletekben fizet a Mal Zrt. a MÁV-nak
A MÁV 16 hónapos részletfizetést engedélyezett a Mal Zrt.-nek a tavalyi iszapkatasztrófa miatt a vasúttársaságnál keletkezett több mint 300 millió forintos veszteség megtérítésére - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
A MÁV azt közölte a lappal, hogy a Mal Zrt. öt- és tízmilliós részletekben fizet. Az első két részlet, összesen 20 millió forint már a MÁV számláján van.
Szeptember elején folytatódik a kártérítési per, amelyet a MÁV indított a Mal ellen. A Fővárosi Bíróság az ügy májusi, első tárgyalásán - ideiglenes intézkedésként - úgy határozott, hogy a Mal fizessen 100 millió forintot a vasúttársaságnak.
A MÁV a Magyar Nemzettel azt is közölte, hogy a Mal Zrt. a bírói döntés után tárgyalásokat kezdeményezett, és anyagi problémákról számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
