Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2012. Július 08. 05:00, vasárnap | Sport
Forrás: MTI Fotó: Varga György

Balaton-átúszás - Tízezernél is többen küzdötték le a távot

Balaton-átúszás - Tízezernél is többen küzdötték le a távot

Résztvevők várakoznak a balatonboglári Platán strandon, hogy átjussanak a 30. Balaton-átúszás Révfülöpi rajtjához, hogy teljesítsék az 5,2 kilométeres távot.

A Balaton-átúszás történetében most fordult elő másodszor, hogy tízezernél is többen, egészen pontosan 10 187-en teljesítették a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5,2 kilométeres távot - tudatták a szombati esemény szervezői az MTI-vel.

A 30. Balaton-átúszáshoz minden ideálisnak bizonyult: ragyogó idő, enyhe szél, 27 fokos víz várta a vállalkozó kedvűeket, akik közül a leggyorsabbnak egy "főállású" hosszútávúszó, Kutasi Gergely bizonyult, ő 1:02:24 óra alatt ért célba. Sokadszor teljesítette a távot Erdei Zsolt profi ökölvívó-világbajnok; a mezőnyben számos külföldi is indult.
A tó átszelésének 8 és 14 óra között lehetett nekivágni. A szervezők ezúttal is nagy hangsúlyt fektettek a biztonságra, az úszókra 160-180 vitorlásból, kis hajóból és motorcsónakból álló úszófolyosó vigyázott, és a cirkáló vízi rendőrök is folyamatosan figyelték a résztvevőket. Minden korábbinál népesebb, csaknem kétezer fős csapat dolgozott a Pek-Snack Balaton-átúszás gondmentes lebonyolításáért.

Résztvevők úsznak a vízben a 30. Balaton-átúszáson Révfülöp-Balatonboglár között.

Résztvevők jönnek ki a vízből a balatonboglári Platán strandon a 30. Balaton-átúszáson, miután teljesítették az 5,2 kilométeres távot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport

Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

2025. Június 14. 09:05, szombat | Sport

Szoboszlai Dominik: az angol bajnoki cím csak egy lépcsőfok az életemben

A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csak egy lépcsőfoknak tartja az életében, hogy első magyar játékosként bajnok lett a Premier League-ben a Liverpoollal.

2025. Június 13. 06:38, péntek | Sport

A Chelsea új idegenbeli mezét az Aranycsapat inspirálta

Az angol labdarúgó bajnokságban, a Premier League-ben szereplő Chelsea csütörtökön mutatta be új idegenbeli mezét, amelyet a legendás Aranycsapat szerelése ihletett.

2025. Június 12. 07:33, csütörtök | Sport

Győri-Lukács Viktória a szezon csapatában az EHF-nél

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t erősítő Győri-Lukács Viktória lett a női kézilabdaszezon legjobb jobbszélsője az európai szövetség (EHF) szavazásán.