Hírek
2022. Július 02. 10:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az uniós átlagnál gyorsabban csökken a magyar államadósság

A magyar államadósság kétszer nagyobb mértékben csökken a következő években, mint az uniós átlag - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztjában pénteken.
A GDP-arányos államadósság rátája Magyarországon 2026-ra 63,1 százalékra csökken a tavalyi év végi 76,8 százalékhoz képest. Az uniós átlag négy év múlva 84,1 százalékra csökken miközben 2021-ben 90,3 százalékon állt - jelezte.
"A cél az, hogy válságálló gazdaságot építsünk, ezért tovább javítjuk az egyensúlyi mutatókat, csökkentjük a költségvetési hiányt és az államadósságot" - összegezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.