Hírek
2016. December 02. 15:40, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Átlagosan hatezer forintot spóroltak a biztosítót váltó ügyfelek

A január elsejei évfordulós kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással (kgfb) rendelkező autósok csupán 6-7 százaléka döntött biztosítóváltás mellett,
ők viszont a megajánlott árak alapján átlagosan szerződésenként 6 ezer forintot spóroltak - derül ki a Netrisk.hu online biztosításközvetítő portál pénteken közzétett összegzéséből.
A rendelkezésre álló adatok szerint a december elsejei határidőig a korábbi becslésnek megfelelő számú, mintegy 120 ezer felmondás érkezhetett be a biztosítókhoz.
A felmondások nyomán megkötött új szerződések baleseti adó nélküli átlagdíja évi 15 600 forint volt, ami 14 százalékkal haladja meg a tavalyi hasonló időszakban mért 13 700 forintos mértéket. Az új szerződések 67 százalékán három biztosító, a K&H, az Union és a Groupama osztozott.
A portál emlékeztetett: az új biztosítási szerződések megkötésére december 31-ig van mód, amit a tapasztalatok szerint általában az autósok 5-6 százaléka hagy decemberre.
A közlemény idézi Sebestyén Lászlót, a Netrisk.hu vezérigazgatóját, aki arra hívta fel a figyelmet a folytonos kötelező biztosítási fedezet érdekében két dologra érdemes figyelni: egyrészt az ügyfeleknek év végéig szerződniük kell valamelyik biztosítóval, másrészt 2017. március 1-jéig rendezniük kell esedékes díjrészletüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra