Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2020. Május 05. 07:07, kedd | Belföld
Forrás: mti

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza az ingatlanpiac éves összevetésben

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza az ingatlanpiac éves összevetésben

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza a magyarországi ingatlanpiac az egy évvel korábbihoz képest, mindössze 5971 ingatlan cserélt gazdát szemben a tavaly azonos időszaki 14 166-tal

- közölte a Duna House (DH) saját adatain alapuló becslését az MTI-vel hétfőn. A társaság az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében megjegyzi: jelentős a csökkenés a márciusi 11 100 adásvételhez viszonyítva is.

A közlemény szerint az áprilisi adatok a társadalmi korlátozó intézkedésekkel és a gazdasági bizonytalansággal magyarázhatóak. A tranzakciók heti eloszlásából megállapították, hogy a tényleges mélypont április első két hetében következett be, amikor a visszaesés mértéke éves összehasonlításban elérte a 67 százalékot, ezt követően viszont fokozatosan kezdett magára találni az ingatlanpiac.

A Duna House adatai szerint az ingatlanpiaci kereslet hétről-hétre emelkedik, ugyanakkor jelezték: a tranzakciószám emelkedése csak akkor várható, ha a járványhelyzet nem súlyosbodik.

Arról is beszámoltak, hogy idén az első négy hónapban 40 105 adásvétel volt, míg 2019-ben a január-áprilisi időszakban 52 812.

Címkék: ingatlan, ingatlanpiac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.