Hírek
2021. Február 11. 08:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Akció indul a véradói hajlandóság fokozásáért
A véradói hajlandóság fokozásáért és a rendszeres véradók elkötelezettségének erősítéséért Együtt az egészségért! címmel hirdetnek akciót a betegek világnapján, február 11-én
- közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) szerdán az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a kezdeményezés az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ), a Magyar Diagnosztikum Gyártók és Forgalmazók Tudományos, Ismeretterjesztő és Érdekvédelmi Egyesülete (HIVDA), az Orvostechnikai Szövetség és az OVSZ együttműködésében valósul meg.
Mint írták, az orvostechnikai szektor kiemelten fontosnak tartja a folyamatos és zavartalan kórházi ellátást, és ezt a véradók támogatása és a véradás népszerűsítése útján is segíteni kívánja. A világnapon minden véradót az akcióban részt vevő szervezetek által felajánlott kézfertőtlenítővel ajándékoznak meg.
Emellett azoknak a többszörös véradóknak, akik február 11-én tízedik, huszadik vagy harmincadik alkalommal adnak vért, Covid-19 ellenanyag (IgG) tesztelési lehetőséget is biztosítanak - tudatták a közleményben.
A véradási helyszínekről és időpontokról a www.ovsz.hu és a www.voroskereszt.hu oldalakon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
