Hírek
2020. Május 13. 13:01, szerda |
				Belföld				
Forrás: mti - illusztráció: MTI
				
				A vérplazmakezelésnek köszönhetően került le a lélegeztetőgépről egy idős beteg
 
				A vérplazmának köszönhetően került le a lélegeztetőgépről egy 75 éves férfi, akit április közepe óta kezelnek koronavírus-fertőzéssel kórházban - közölte a Semmelweis Egyetem szerdán a honlapján.
	A Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikáján súlyos koronavírus-fertőzéssel fekvő férfi április 27-én, a szérum beadásakor már több mint tíz napja lélegeztetőgépen volt - írták. A kezelés után meg tudták kezdeni a fokozatos ébresztését, május 11-én pedig le is vehették a lélegeztetőgépről. A beteg állapota stabil.
	
	Hozzátették, hogy a szérum beadását követő napokban máris javultak a beteg laboreredményei, klinikai és lélegeztetési paraméterei.
	
	A vérplazma-terápia lényege, hogy a már felgyógyult emberek vérében termelődött ellenanyagot használják fel a betegség leküzdésére - emlékeztettek. A módszert a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese, az OrthoSera ügyvezetője, Lacza Zsombor által vezetett kutatócsoport fejlesztette ki a Semmelweis Egyetemmel és a Pécsi Tudományegyetem virológiai központjával együtt; a projektet az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatta - közölték.
	
	Annak érdekében, hogy még több szérumot állíthassanak elő és még több betegen segíthessenek, továbbra is várják a koronavíruson átesett, gyógyult páciensek jelentkezését. Elsősorban olyan, 18 és 60 év közötti volt koronavírus-fertőzöttek jelentkezésére számítanak az info@orthosera.com e-mail címen vagy a 06-70-363-87-68-as telefonszámon, akik igazoltan gyógyultak, vagyis 5-6 hete nem észlelik magukon a tüneteket - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
