Hírek
2012. Március 28. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
A számlákon is érződni fog, hogy nagyon hideg volt
Az idei rendkívüli februári hideg miatt az áprilisi távhőszámlákon szereplő hődíjak átlagosan 15-20 százalékkal magasabbak az ilyenkor szokásosnál.
A Budapesti Távhőszolgáltató (Főtáv) Zrt. keddi tájékoztatása szerint az egyéni adottságoktól függően nagyobb, esetenként akár 25 százalékos eltérések is lehetnek a megszokott összegű számlákhoz képest.
A közlemény szerint a havi átlaghőmérséklet 1 Celsius-fokos eltérése havi szinten akár 700-1400 forintos változást jelenthet a számlákban. Kivételt jelentenek azok a fogyasztók, akik az egész évi egyenletes elosztású díjfizetést választották, esetükben eloszlik a számlákon a kiugróan magas vagy alacsony hődíj miatti nagy különbség.
A többség azonban a február havi hőfogyasztás alapján fizet, ezért fordulhat elő, hogy a megszokottnál melegebb időjárási körülmények között a díjfizetők a szokásosnál magasabb összegű számlát kapnak – közölte a Főtáv.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
