Hírek
2019. Július 25. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A használt járművek piacát is befolyásolja a nagycsaládosok autótámogatása
A használt járművek piacát is befolyásolja a nagycsaládosok autótámogatása, ami a legfeljebb 1 éves, 2 ezer kilométert futott kocsikra is igényelhető, részben ennek hatására a Das WeltAuto új értékesítési csúcsot vár
- közölte a cég szerdán az MTI-vel. A közlemény idézi a használtautó-kereskedői hálózat márkaigazgatóját, aki szerint az átírások bővülésének mérséklődő trendje nem folytatódik az idén.
Frank György kiemelte azt is, hogy a gépkocsik piaca a Jármű Szolgáltatási Platformnak köszönhetően folyamatosan tisztul, és csökken az érdeklődés az ismeretlen előéletű, elavult és kétes külföldi autók iránt.
A Datahouse adatai alapján a második negyedévben 2,3 százalékra mérséklődött a használtautó-átírások bővülése az első negyedéves 11 százalékot követően - írták. Az első fél év 393 ezer átírása 6,4 százalékos növekedés tavalyhoz képest. A belföldi használt autók 77 százaléka, az import járművek 60 százaléka volt 10 év feletti. Bár a kocsik behozatala 2012 óta nem látott visszaeséssel zárta a júniust, a Magyarországon futó autók 14,2 éves átlagéletkorát a Das WeltAuto túl magasnak tartja.
Az átírásokból a legnagyobb rész az alsó-középkategóriás járművekre jutott. Az autómárkák közül sorrendben az Opel, a Volkswagen és a Suzuki volt a legnépszerűbb belföldön, a külföldről érkező járműveknél a Volkswagen, az Opel és a Ford vezeti a listát. A legtöbben Budapesten és Pest megyében, a legkevesebben Nógrád megyében vásároltak járművet - olvasható az összesítésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
