Városlista
2026. január 6, kedd - Boldizsár

Hírek

2025. Január 07. 08:10, kedd | Helyi
Forrás: MTI

131 autóbuszt vásárol a MÁV

131 autóbuszt vásárol a MÁV

Dízelüzemű és hidrogénmeghajtású buszok beszerzésével folytatja idén a járműfiatalítási programját a MÁV-csoport - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.

A feltételes közbeszerzési eljárás 10,5 milliárd forint értékben 131 autóbusz megvásárlását teszi lehetővé, az ajánlatokat február 6-ig várják. A korszerű, környezetkímélő járművek Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala vármegyében közlekedhetnek - írták.

A MÁV-csoport a dízelüzeműek mellett egy hidrogén-üzemanyagcellás buszt is vásárolhat, erre a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. és az Energiaügyi Minisztérium közös pályázatán 267,2 millió forint támogatást nyertek. Az ajánlattétel határideje január 31., a jármű Csepel és Szigetszentmiklós térségében szállítaná az utasokat.

A járműfiatalítási program folytatását a társaság a szolgáltatások színvonalának javításával indokolta, a közlemény szerint ennek érdekében folyamatosan fejleszteni kell az autóbusz-állományt.

Az elmúlt hat évben a mintegy 5800 darabos flotta több mint 40 százalékát cserélték le, a járműveik átlagéletkora 10 évre csökkent - tették hozzá.

Címkék: autóbusz, máv, volán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód

Az énekes rigó az év madara 2026-ban

Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.

2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld

NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.